Чілери

Чілери

Охолодження – важлива частина сучасних технологічних процесів і практично будь-яке промислове підприємство потребує холодильному обладнанні. Найбільш поширеним класом холодильного обладнання є промислові чілери – теплові машини на основі газу-холодоагенту. Фізичний принцип роботи чілера – використання ефекту поглинання тепла при переході хладагента з рідкого стану в газоподібний. Більшість сучасних чілерів в якості холодоагенту використовує фреони. Охолодження – енерговитратний процес і якісна і енергоефективна робота чілерів впливає на кінцеву собівартість виробленої продукції.

Види охолоджувачів води (чілерів).

Конструктивно сучасні чілери діляться на 2 класи:
чілери з повітряним охолодженням конденсатора і чілери з водяним охолодженням конденсатора. Як випливає з назв класи відрізняються способом відведення тепла від конденсатора. Один з основних питань що виникають при покупці промислового чілера – як правильно вибрати відповідний чілер з пропонованих на ринку.

Чілери з повітряним охолодженням конденсатора.

Промислові охолоджувачі з повітряним охолодженням конденсатора використовують навколишнє повітря для відводу тепла, відібраного в процесі охолодження виробництва. Такі чілери оснащені блоком вентиляторів, які продувають повітря через конденсатор. Як правило, такі чілери зібрані у вигляді моноблока, що включає в себе холодильний контур, гідромодуль і блок вентиляторів. Такий охолоджувач не вимагає додаткового обладнання і може бути безпосередньо використаний для забезпечення охолодження. Однак така конструкція накладає деякі обмеження на розміщення чілера – необхідно забезпечити достатній повітряний потік для охолодження конденсаторів. При встановленні всередині приміщення висота стель над таким чілером повинна бути не менше 6 метрів, а відстань між чілером і стінами або перегородками не менше одного метра. Крім того необхідно забезпечити достатній обсяг припливу і викиду повітря з приміщення де встановлений чілер. При встановленні охолоджувача з повітряним охолодженням конденсатора на вулиці проблеми повітрообміну вирішуються, але виникає необхідність використання в контурі охолодження незамерзаючих рідин, для запобігання замерзання при негативних температурах навколишнього середовища.

Чілери з водяним охолодженням конденсатора.

Промислові чілери з водяним охолодженням конденсатора використовують для відводу тепла, відібраного в процесі охолодження виробництва зовнішній водяний контур.
Перевагами чілерів з водяним охолодженням конденсатора є компактність і більш низька ціна самого чілера. Крім того чілер з водяним охолодженням конденсатора не створює в приміщенні додаткову циркуляцію повітря. Чілери з водяним охолодженням конденсатора добре підходять для побудови систем охолодження з великим різноманіттям параметрів охолодження. У такому випадку для кожної групи обладнання зі схожими вимогами до охолодження використовується окремий чілер а загальне відведення тепла здійснюється зовнішнім контуром.

Чілери Blauwer

Компанія IBC Systems представляє на ринку України чілери виробництва італійської компанії «Blauwer».

BLAUWER, виробляє чілери з повітряним або водяним охолодженням, енергозберігаючі системи охолодження технологічних процесів, сухі охолоджувачі, контролери температури рідини.

Області застосування: виробництво пластмасових виробів, харчове виробництво, охолодження лазерних генераторів, металообробка, виробництво біогазу, фармацевтика.

Технічні переваги чілерів BLAUWER:

Компресори Danfoss DSH

високоефективних спіральних компресорів Danfoss серії DSH, оснащених самоадаптивним клапаном стиснення. Серія компресорів DSH збільшує енергоефективність, досягаючи високих показників COP і енергоефективності. Нова серія компресорів оснащена механічним клапаном під назвою IDV, який здатний регулювати умови роботи електродвигуна компресора, коли навантаження на охолодження нижче максимального.

Переваги клапана IDV:

– низький коефіцієнт стиснення

– зниження навантаження при запуску компресора, а також знижує механічні навантаження на деталі компресора.

Електронні ТРВ Carel

Чілери Blauwer в стандартній комплектації оснащені електронними розширювальні клапанами (TRV) Carel.

Переваги електронного TRW:

– Швидка оптимізація витрат газу-холодоагенту відповідно до необхідності

Збільшення ефективності холодильного контуру приблизно на 4% в порівнянні з механічними  клапанами.

Нове покоління вентиляторів

Blauwer використовує осьові вентилятори з робочим колесом «owl» (совине крило) з випрямленням повітряного потоку:

– Поліпшення енергоефективності роботи вентиляторів на 8% -10% завдяки оптимальному повітряно-динамічному ефекту
– Зниження шуму
Завдяки випрямлячу повітря тепле повітря на виході вентилятора не буде рециркулювати через конденсатори, підвищуючи ефективність охолоджувача.
Вентилятори стандартно оснащені регулюванням швидкості, дозволяє ідеально регулювати потік повітря через конденсатори відповідно до температури навколишнього середовища.

Конструктивні особливості чілерів Blauwer

– Внутрішні трубопроводи для холодоносія виконані з нержавіючої сталі.

– Внутрішній герметичний і повністю ізольований бак з нержавіючої сталі.

– Корпус чілера з оцинкованої сталі, з порошковим епоксидним забарвленням, стійкий до впливу зовнішнього середовища.

– BLAUWER використовує останнє покоління газу-холодоагенту – R410A.

– Високий коефіцієнт перетворення (СОР) і коефіцієнт SEPR (коефіцієнт сезонної енергоефективності), СОР = 4,5 – 6,2 SEPR = 7-8

– сезонне співвідношення енергоефективності (SEPR) – новий параметр, який дозволяє підтвердити рівень енергоефективності установки, розрахований на весь рік, а також враховувати часткові навантаження. Це новий інструмент, який дозволяє легко порівняти енергоефективність установки відповідно до європейських стандартів.

В даний час чиллери Blauwer мають один з SEPR на ринку.

Чиллери Blauwer використовуються в таких галузях пластикова, харчова, хімічна промисловості.

Ціни на чілери надаються по запиту.

Для складання коректного пропозиції нам необхідні наступні дані:

необхідна холодопродуктивність чілера
необхідна температура холодоносія
необхідні потік і тиск холодоносія
передбачуване місце встановлення чілера (внутрішнє або зовнішнє)

При відсутності таких даних ми допоможемо Вам зробити необхідні розрахунки.